• تاریخ : ۲۶ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

به گفته ملت بلاگ،

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای در پیج توییتر، ضمن اظهارات بی‌اساس درباره ایران، توافق هسته‌ای را نیز مورد انتقاد قرار داده است. 

همزمان با دومین سالروز اجرای توافق هسته‌ای و چند روز پیش از موعد انتشار دومین گفته دولت آمریکا درباره پایبندی ایران به توافق هسته‌ای، «اد رویس» با انتشار این بیانیه ادعاهای بی‌اساس علیه ایران را تکرار کرده است.

اد رویس در این بیانیه مدعی شد: دو سال پس از اعلام توافق هسته‌ای ایران هنوز به اقدامات خود در راستای ساخت سلاح هسته‌ای ادامه می‌دهد.

این سناتور جمهوریخواه ایالت کالیفرنیا در ادامه اظهارات بی‌اساس خود افزود: ایران برنامه غیرقانونی موشک بالستیک  خود را سرعت بخشیده و چندین گفته مبنی بر عدم تعهد این کشور به توافق هسته‌ای وجود دارد و ما هفته گذشته از گفته سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا متوجه شدیم که ایران در حال تلاش برای خرید فن‌آوری سلاح هسته‌ای بوده است.

اد رویس مدعی شد: اگر ایران مفاد توافق هسته‌ای را نقض نکرده به این دلیل است که برجام به شدت ناقص است و به ایران اجازه داده تا هزاران سانتریفیوژ را فعال نگه دارد و حتی بدون تقلب ساخت سلاح هسته‌ای را دنبال کند. 

وی در پایان این بیانیه ضمن اشاره به اقدام دولت ترامپ که پیش از این اعلام کرده ایران را تحت نظارت قرار داده است نوشت: دولت جدید به درستی ایران را به دلیل اقدامات خطرناک تحت نظارت قرار داده و آمریکا باید از اقدامات ایران در راستای حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر و اقداماتی که نقض توافق هسته‌ای چه از نظر مفاد توافق و چه از نظر روح برجام هستند، جلوگیری کند. 

 

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما