• تاریخ : ۶ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

به گفته سرویس گوناگون جام نیـوز، مراحل ساخت :

برای ساخت این درختچه زیبا شما به مقداری پارچه نمدی ، چوب یا مقوای ضخیم ، چسب ، شاخه خشکیده ، اسفنج ، خزه ، گلدان و … نیاز دارید.

مرحله اول :

ابتدا یک ظرف مانند گلدان تهیه کنید و  اسفنج را داخل آن قرار بچسباید . در ادامه شاخه های درخت که از قبل تهیه کرده اید داخل اسفنج فرو کنید .

مرحله دوم :

فضای خالی اطراف اسفنج را با خزه ها پر کنید تا جای آن محکم تر شود و در ادامه مقداری خزه هم روی اسفنج ریخته تا آن را بپوشاند.

مرحله سوم :

تصویر های مورد نظرتان را به شکل گرد ببرید ، تعدادی چوب یا مقوای ضخیم را به اندازه تصویر ببرید و تصویر ها را روی انها بچسبانید.

مرحله چهارم :

پس از اینکه چسب عکسها خشک شد ، تصویر ها را روی پارچه نمدی قرار دهید ، اطراف تصویر ها را با خودکار به شکل گل علامت بزنید و ببرید ( از پارچه های ضخیم هم میتوانید استفاده کنید ). البته برای زیبا تر شدن میتوانید از پارچه هایی با رنگهای مختلف استفاده کنید .

مرحله پنجم :

پشت هر عکسی که ساختید را گیره چوبی بزنید و با چسب بچسبانید . دلیل استفاده از گیره این است که به راحتی بتوانید عکسها را در آینده جابجا کنید ( میتوانید از هر نوع گیره ای که دوست دارید استفاده کنید ).

مرحله ششم :

در این مرحله کافیست عکسهایی را که ساخته ایم به شاخه های درختچه وصل کنید . به طور مثال پدر و مادر در شاخه های بالاتر و بقیه افراد خانواده به ترتیب در دیگر شاخه ها وصل شود.

مرحله هفتم :

پیچیدین یک روبان دور گلدان و نوشتن نام خانواده بر روی گلدان بصورت یک ابر یا هر شکلی که شما خودتان به آن علاقه مندید.

 

کنکاش

۲۰۲۵

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما