• تاریخ : ۲۶ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

به گفته ملت بلاگ، رئیس پلیس فتا استان خوزستان از شیوع گسترده شرکت‌های تقلبی رزرو آنلاین تورهای مسافرتی در فضای مجازی خبر داد.

 

سرهنگ حسنوند در تشریح این خبر بیان کرد: با فرا رسیدن تعطیلات تابستان بالطبع حجم انبوهی از مسافرت‌ها در این فصل انجام می‌گیرد و بدیهی است با توجه به پیشرفت تکنولوژی درصد قابل توجهی از خریدهای مربوط به بلیط های مسافرتی، رزرو هتل و تورهای مسافرتی به صورت آنلاین انجام می‌شود.

 

وی افزود: کلاهبرداران نیز از این فرصت غافل نبوده و با غنیمت شمردن موقعیت به دست آمده، اقدام به ایجاد شرکت‌های مسافرتی تقلبی و غیرمجاز در راستای نیل به هدف سوء خود می‌نمایند.

 

سرهنگ حسنوند در ادامه گفت: کاربران می‌بایست همواره موارد مربوط به خرید مطمئن در دنیای مجازی را رعایت کنند و برای اطمینان از صحت ادعای تورهای آنلاین و شرکت‌های مسافرتی به شماره و تاریخ مجوز کسب شده از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دقت کنند.

 

وی در پایان با اشاره به تبلیغات گسترده تورهای گردشگری در فضای مجازی گفت: این امر علاوه بر ایجاد مشکلات برای فعالان در این زمینه موجب سرگردانی و ایجاد خسارت‌های مادی و معنوی برای مردم و گردشگران نیز شده است که اغلب با ارائه اطلاعات غلط و انجام فعالیت‌های غیر مجاز، زمینه سوء استفاده و کلاهبرداری را نیز فراهم می‌آورند، لذا می‌بایست نسبت به مجاز بودن شرکت‌های مذکور و دارا بودن مجوز از سوی اداره کل نظارت و ارزیابی گردشگری، اطمینان حاصل نمود.

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا/۲۰۶

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما