• تاریخ : ۴ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

به گفته ملت بلاگ،

 «هیلاری کلینتون»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا روز گذشته در حساب توییتر خود از جمهوری خواهان به شدت انتقاد کرد و نوشت: اگر جمهوری خواهان طرح جایگزین برنامه درمانی اوباما موسوم به «اوباماکر» را تصویب کنند، حزب مرگ هستند.

 

هیلاری کلینتون پیش از این هم در حساب توییتر خود از حامیانش درخواست کرده بود که به طرح برنامه درمانی جدید ترامپ که قرار است جایگزین اوباماکر شود اعتراض کنند.

 

باراک اوباما هم در روز پنجشنبه در پیج فیسبوک خود از این اقدام جمهوری خواهان برای جایگزین کردن طرح بیمه درمانی خود انتقاد کرد و نوشت: طرح جایگزین سنا که امروز مشخص شد، یک طرح درمانی نیست. این یک نوع انتقال ثروت از خانواده های فقیر و متوسط آمریکا به افراد ثروتمند است.

جمهوری خواهان سنا در روز پنجشنبه طرح بیمه درمانی جایگزین اوباماکر را ارائه کردند. در طرح بیمه درمانی جایگزین، کاهش بودجه مدیکید (برنامه بهداشتی آمریکا برای خانواده ها و افراد کم درآمد) و کاهش بودجه سازمان تنظیم خانواده (سازمانی که خدمات سلامت تولید مثل و بهداشت مادر و کودک را فراهم می کند) اعمال می شود.

برنامه درمانی اوباما موسوم به «اوباماکر» که باراک اوباما در سال ۲۰۱۰ رسما آن را تصویب کرد، یکی از اصلی ترین دستاوردهای دوره ریاست جمهوری اوباما محسوب می شود. هدف باراک اوباما این بود که میلیونها شهروند آمریکایی فاقد بیمه درمانی تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند. منتقدان معتقدند دونالد ترامپ با جایگزین کردن طرح خود با بیمه درمانی اوباماکر، میلیونها آمریکایی را از پوشش درمانی محروم خواهد کرد.

 

 

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما